top of page
shutterstock_350194895_for-wix-_edited_e

״מנהלת הבית״

אמירה, 35, הודו

במקום לעבוד, אני עסוקה כל היום בניהול הבית ובשמירה על היגיון בשיגרה שהיא בלאגן

ציטוט ירוק_עברית.png

אמירה נשואה לפרס (אבן שהופכת לזהב) ולהם שני ילדים וידייה (חוכמה) בת ה- 7 ו- ארמן (תקווה) בן ה-3. עם תחילת הסגר עברו אמירה ובעלה לעבוד מהבית ובמקביל הילדים הפסיקו ללכת למסגרות. אמירה מצאה את עצמה מתמודדת עם כל חזיתות חייה בו זמנית, והרגישה שהיא נמצאת ברכבת הרים של התקלות יומיומיות בלתי פוסקות.

_5 Copy of A-Photo1 - Constanza Rosenfel

אמירה עבדה תמיד מהבית, אבל כמות העבודה שלה פחתה בעקבות המשבר. בעלה, לעומתה, חווה קשיי תפקוד מול עמיתיו בגללל מערכות שתואמות רק חלקית לעבודה מרחוק וללא תהליכי עבודה מסודרים. הוא מרגיש שהוא נמצא במרדף בלתי פוסק אחרי עמיתיו הצעירים. אמירה מנסה לטפל בילדים ובבית כדי לסייע לו על ידי פינוי הזמן לעבודתו. שניהם מאוד חוששים מהירידה בהכנסה שלהם ונזהרים שפרס לא יאבד את עבודתו.

ארמן בן ה-3 נותר בלי מסגרת. מכיוון שקשה לשמור על קשר עם הגן שלו אמירה נדרשת להעסיק אותו לאורך כל שעות היום בתוך הבית. כדי שוידייה תצליח ללמוד ולהישאר בקשר עם המורים שלה היא זקוקה למחשב (יש רק מחשב אחד בבית) ולליווי מתמיד של אמירה. בני הזוג נאלצו ליצור לוז מדויק לעבודה במחשב, תוך סינכרון עם הזמנים בהם אמירה פנויה כדי לסייע לה.

 

אמירה ופרס החלו לצמצם את הוצאותיהם ולחפש אפיקי הכנסה נוספים כמו שיתוף השכנים שלהם בעלויות האינטרנט. לאורך המשבר התקרבה אמירה הרבה יותר לשכנים שלה והם חולקים ביניהם את השמירה על הילדים הקטנים כדי לפנות מעט זמן לעבודה וכדי לאפשר לילדים מעט חברה. כשהיא מוציאה כסף עכשיו היא שוקלת את הרכישה לפי התועלת שלהם לאורך זמן ושיאפשרו לה לחסוך בהמשך, כמו בריכה מתנפחת שמעסיקה את הילדים לאורך זמן.

image_small.jpg

אמירה דואגת מאוד להוריה שגרים בכפר מרוחק בלי אינטרנט. היא מדברת איתם בטלפון על בסיס יומי בלי יכולת לראות אותם, ומוודאת שהילדים ידברו איתם לפחות פעם נוספת. היא נעזרת בבן דודה שגר סמוך להוריה כדי לוודא שהם בסדר ושומרים על אמצעי הזהירות.

מה אמרו אנשים דומים

Cracked Surface
ציטוט שחור_עברית.png

״אנחנו מודעים יותר לערכה של ההוצאה, ולכן אנחנו קונים רק את הדברים החשובים והחיוניים ביותר. התחלנו ללכת למרכול בלי הילדים כדי להצליח להימנע מרכישות אימפולסיביות.״

מקסיקו, 36

ציטוט שחור_עברית.png

״אנחנו מאוד נזהרים מבחינה בריאותית, אנחנו לא יכולים להרשות לעצמנו לחלות. זה יעלה לנו במעט חסכונות שיש לנו וגם ככה ירדה לנו ההכנסה״

אנגליה, 27

ציטוט שחור_עברית.png

״"פתאום אנו רואים יותר ממה שקורה בגן שמשדר לנו סרטון של פגישה שנועדה להיעשות במרחק, כך שזה הופך להיות מוחשי יותר, ויש יותר תובנות לגבי הסביבה שאנו שולחים אליה את הילדים.״

ישראל, 38

ציטוט שחור_עברית.png

״לילדים מותר לשחק במקומות שלא הורשו לשחק בהם קודם כמו הסלון, ולעזוב במשך ימים את "מגרש המשחקים" שלהם.״

ארגנטינה, 37

המשתנים שמגדירים את ההתמודדות עם המשבר ועם היציאה ממנו

אמירה - משתנים.png

חווית הפרסונה את משבר הקורונה והיציאה ממנו

אמירה - חוויה.png
Image by Nicolas HIPPERT

זירות מחקר רלוונטיות לדמות

מיצוב מחדש של מרחב החיים

מנתבים כסף מחדש

מגלים מחדש
את המשפחה

בונים שגרות יום חדשות

מידע עמום משבש אמון

ביתי הוא מבצרי

צרת רבים מניעה יוזמות חדשות

הוירטואליה השתלטה על חיינו

מי מהלקוחות שלך הוא אמירה?

אילו פתרונות אתם יכולים ליצור לאמירה כדי שתתמודד בקלות עם 'הבית החדש'?

 

בואו ונעצב יחד את המציאות החדשה!

דברו איתנו.

Thefuture@whiteboard.co.il

Urban
bottom of page